spot_imgspot_img
spot_img

Kurti i përgjigjet Escobar’it: Të bëhemi fer, njëherë njohja e ndërsjellë e mëpastaj Asociacioni

“Duhet të jemi të kujdesshëm dhe të jemi fer”. Kështu tha Kryeministri i Kosovës,...

Zjarr në kulmin e ndërtesës së Radio Kosovës

Zjarri që ka rënë në kulmin e ndërtesës së...

Qeveria mban mbledhje, miraton një varg rregulloresh që lidhen me pagesat në sektorin publik

Qeveria e Kosovës ka mbajtur sot një mbledhje elektronike,...

Op/Ed

Kurti po e bën Kosovën shtet të dështuar – për hatër të Republikës së Tretë!

Ratifikmi i Marrëveshjës së Parë (2013) për Asociacionin është...

Një pyetje për opoziten, edhe mediat

Shkruan: Milaim Zeka Çfare kish me ndodhe sikur republikanet ne...

Nga zyra e Osmanit iu shkon një goditje ndërkomëbtarëve që e quajtën “konstruktiv” Vuçiqin

Këshilltarja kryesore për komunikim të presidentes Vjosa Osmani, Donjeta...

Hoti takohet me Escobar: SHBA janë aleati ynë strategjik e miqësia me ta është e shenjtë

Ish-kryeministri i Kosovës, njëherësh deputet nga radhët e LDK-së...

“Kemi me i la duart”, Lulzim Peci paralajmëron rrezikun e madh që i kanoset Kosovës

Drejtori i Institutit KIPRED, Lulzim Peci ka paralajmëruar rrezik...
spot_img

Politikë

Bekim Jashari tërhiqet nga politika, tregon arsyet dhe dëshpërimin me situatën në vend

Ish-kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari ka njoftuar se do të tërhiqet nga politika. Ai ka dhënë disa arsye që e quan deri te ky...

Haliti: Fushata e VV-së po del që u financua nga Serbia përmes Martin Berishajt

Analisti i politikës, Afrim Haliti, duke reaguar për dyshimet se fushata e Vetëvendosjes u financua me paratë e ambasadorit, Martin Berishaj, ka thënë se...

Musliu: Mërgimtarët shpenzuan milarda euro, Kurti s’u ofron as dokumente

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka thënë se vitin e kaluar mërgimtarët kanë realizuar 2.2 milionë vizita në Kosovë, duke shpënzuar plotë 1.4 miliardë...

Haradinaj: Kurti ka marrë mision shkatërrimin e shtetit

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se kryeministri Albin Kurti, ka marrë mission shkatërrimin e shtetit. Përmes një postimi në Facebook, ai reagoi pas...

Haradinaj rendit ‘dështimet’ e kryeministrit: Fajtori i vetëm për këtë gjendje të krijuar e ka vetëm një emër, Albin Kurti

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar përsëri për situatën në veri të vendit dhe shtyrjen e afatit për targat, deri në 48 orët...

Tërmkolli: LDK-ja është tërësisht një variant i frymës së Albin Kurtit

Ish-deputetja e LDK-së, Melihate Tërmkolli, ka kritikuar subjektet opozitare, duke thënë se Kosova nuk ka opozitë. Në një intervistë për gazetën Nacionale, ajo më...

Musliu, Qeverisë: Po thonë opozita e dobët, ua kemi gërditë Kuvendin

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, ka kritikuar qeverinë e Albin Kurtit, pasi sipas saj, janë duke munguar në Kuvendin e Kosovës. Musliu ka treguar...

Matoshi: Qeveria Kurti me mujt ta ndal diellin, e le mo bukën (VIDEO)

Komentatori politik, Halil Matoshi, në emisionin Politiko ku u diskutua sulmi ndaj kameramanit të Insajder nga disa të dyshuar nga komuniteti serb, ka thënë...

Limaj: Po të isha në Kuvend, e kisha çmontu Kurtin për 6 muaj

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, tha se opozita nuk duhet të ndihet e pafuqishme përballë Qeverisë Kurti, kjo pasi 50% të qytetarëve të...

Në Trend:

Rajon & Botë

Në Rusi mund të ndodhë grusht shteti ushtarak

“Një grusht ushtarak shteti mund të ndodhë në Rusi, ndërkohë që vijon lufta në Ukrainë.” Kështu deklaroi të hënën personi që shkruante dikur fjalimet...

​Scholz: Pavarësisht dërgimit të tankeve, Gjermania nuk është palë në Ukrainë

Vendimi i fundit i Berlinit për të furnizuar Kievin me tanke nuk e bën Gjermaninë një palë të drejtpërdrejtë në konfliktin në Ukrainë, riafirmoi...

Avokati i Kadri Veselit, Ben Emmerson fiton betejën e parë ligjore të Ukrainës kundër Rusisë në Gjykatë

Rusia ka shkelur të drejtat e njeriut në Ukrainë dhe tani e tutje do të ndiqet edhe penalisht për këtë. Ky është përfundimi i fundit...

SPORT

Vdes legjenda Pele

Ylli botëror i futbolli, Pele, ka vdekur në moshën 82-vjeçare, ka bërë të ditur agjenti i tij. Siç raporton AP, ikona e...

MKRS ende nuk e ka licencuar FFK-në, u’a ndal klubeve ligjin e sponsorizimit

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit edhe zyrtarisht I ka dërguar shkresën Federatës së Futbollit të Kosovës, me ç’rast e ka...

Distria Krasniqi e fiton medaljen e artë për herë të katërt në Mastersin e xhudos

Distria Krasniqi e ka fituar medaljen e artë në Mastersin e xhudos “Jerusalem 2022”. Xhudistja kosovare e përsëriti këtë sukses për herë...

Trofeu që e kompleton si më të mirin në histori, përfundon në duart e Messit

Argjentina dhe Lionel Messi kanë pranuar trofeun e Kupës së Botës, që është i pari për këtë të fundit dhe i...

ShowBiz

Vedati: As edhe dy milionë euro nuk i dua, nëse nga këtu dal pa fytyrë e pa moral

Mbrëmjen e kaluar u mbajtë darka e të nominuarve...

Vedati “rikrijon” skeçin e famshëm në rolin e modeles: Unë jam miss ultrazëri (VIDEO)

Banori i Big Brother VIP Kosova, Vedati e ka...

“Familjarët kanë tentuar të futen në BBVK për ta marrë Stresin”, Alaudin Hamiti zbulon të vërtetën (FOTO)

Gjatë spektaklit të fundit Prime të Big Brother VIP...

“Kur të bëj be për vëllain, e kam seriozisht”, Melisa e acaruar me Julianën pas debatit (VIDEO)

Debati i Melisës dhe Julianës për ngatërrimin e qumështit...

Stresi: Vedatin e njoh vetëm nga TV, ai nuk e din që unë kam bërë burg për të shkuar tek Kejsi (VIDEO)

Pas debatit të nxehtë që ndodhi mbrëmë në mes...

Jonida Vokshin zbulon se është në pritje të fëmijës së dytë

Jonida Vokshi dhe Besnik Krapi janë një nga çiftet më të dashur për publikun dhe dasma e tyre e vitit 2019 u ndoq me...
spot_img

Lajmet e ditës

Na ndiqni:

231,384FansLike
7,834FollowersFollow
2,270SubscribersSubscribe

Abonohu

Mos i humbisni

Zjarr në kulmin e ndërtesës së Radio Kosovës

Zjarri që ka rënë në kulmin e ndërtesës së...

Kurti i përgjigjet Escobar’it: Të bëhemi fer, njëherë njohja e ndërsjellë e mëpastaj Asociacioni

“Duhet të jemi të kujdesshëm dhe të jemi fer”....

Kurti po e bën Kosovën shtet të dështuar – për hatër të Republikës së Tretë!

Ratifikmi i Marrëveshjës së Parë (2013) për Asociacionin është...

Qeveria mban mbledhje, miraton një varg rregulloresh që lidhen me pagesat në sektorin publik

Qeveria e Kosovës ka mbajtur sot një mbledhje elektronike,...

Media serbe spekulon: Britanikët po e trimërojnë Kurtin, prandaj vendosi kushte për Asociacionin

Mediumi serb i afërt me regjimin e Vuçiqit, “Novosti”...
spot_img